13. března 2004
.:Přidat k oblíbeným
.:Napsat e-mail

Pro webmastery
:::: [free]hosting :::: validace
Ostatní

Chcete-li, aby se zde objevil i váš odkaz, čtěte sloupeček Propaganda (vpravo)!!!! A teď, po nezbytném výkřiku, k věci. Každý webmaster se čas od času potýká s otázkou, kam uvrhnout svůj výtvor. Pro ty méně movité, kteří si nemohou, nebo nechtějí dovolit platit měsíční poplatky, tu mám seznam několika freehostingů (pokud možno bez vkládané reklamy) z českých luhů a hájů, o nichž jsem usoudil, že by si zasloužili pozornost.

Hostingy.cz Hledáte, kam umístit své stránky? Nejenže pro ně můžete nalézt hnízdečko přímo tady, můžete využít také zdejších přehledů nejznámějších (a většinou i nejkvalitněších) hostingů a freehostingů v Čechách i na Moravě.

WebZdarma Á, tady je i náš hostitel. Sice občas padá, ale který freehosting je naprosto bez chyby? Nabídka 50MB místa, php, ftp, mySql, doména 3. řádu, poštovní schránka... a to všechno jen s celkem benevolentním umístěním reklamy z něj činí stále ještě jeden z nejlepších hostelů u nás.

Sinister Svou nabídkou má mezi dalšími poskytovateli volného místa u nás jen chabou konkurenci - a všechno vám přenechá bez jediné reklamy. Ovšem je tu jedno malé ALE (jak by ne). Jedná se o výběrový server, takže vám tu nejspíš neprojdou stránky typu: Ahoj já sem Jája a tohle sou moje pagesy!!! jako na WebuZdarma.

Kbx Další server ne nepodobný Sinistru, ale tady vás snad nechají na základě čestného slova, že jste student nebo nezisková organizace (sice vyhrožují, že si to mohou zjistit, ale zajímalo by mě, jak to ověřování probíhá v praxi).

Kgb Nezaměňujte s předchozím! Server na způsob WebuZdarma. V zásadě proti němu nic nemám, až na to, že jsem se jdnou zkusil zaregistrovat a potvrzení došlo přibližně do roka a do dne... Jo rychlostí moc neoplývali, ale třeba je to dneska už lepší.

Pipni Zase jednou velkorysá nabídka a zase jedno ALE. Abyste mohli pipat (mimo jiné 500MB, php, ftp atd.) musíte vlastnit doménu 3. řádu. Pokud ji máte, nic vám nebrání.

Tenzor Svými slibovanými službami také celkem zajímavý úložný prsotor (100MB, php, ftp, e-mail a to vše bez reklamy). Zní to jako ráj, takhle nějak by měl freehosting vypadat, JENŽE v době psaní tohoto odstavce nějak vázla registrace. Přesto asi stojí za to občas zkontrolovat, zda nezačal zase přijímat další nájemníky. Kdybyste někdo zjistil, že už je vše vpořádku, dejte echo! Díky!

Mohl bych se ještě rozepsat o braku typu WebPark, který vám nabídne nulanula prd a ještě si musíte do stránky vkomponovat ohavnou lištu. Nebo mohu zmínit odnož Seznamu, Sweb. Ten vám sice také nenabídne skoro nic, ale aspoň si za to nic nemusíte hyzdit stránku cizí reklamou. Ovšem díky rozsahu svých služeb nestojí tito poskytovatelé za řeč.

_
^
Back to top

Valid XHTML 1.0!   Valid CSS!
TOPlist